top of page
Search

EKA projektē jaunu profesionālā hokeja arēnu

"Kalmar Sportcenter" sporta komplekss sastāv no divām ledus hallēm, vairākām sporta zālēm un baseina. 2020. gadā Kalmar pašvaldība sāka projektu, kur paredzēts nomainīt vienu no vecajām ledus hallēm ar jaunu augstākā līmeņa prasībām atbilstošu arēnu, ar 2500 skatītāju ietilpību. Kopējā ēkas platība ir 7950 m2 un šajā projektā ir paredzēts arī uzstādīt saules paneļus uz jumta. Būvdarbu process sākās 2020. gada pavasarī un arēna būs pabeigta 2021. gada oktobrī.EKA projektēja pārbūvi un paplašināšanu jau esošajai dzesēšanas sistēmai, papildinot tās ar siltuma rekuperāciju izmantojot siltumsūkņa risinājumu. Dzesēšanas sistēma ir netieša amonjaka sistēma, kas tagad izmanto amonjaka ūdeni kā sekundāro šķidrumu esošajā treniņu zālē, kā arī jaunajā arēnā. Pateicoties siltumsūkņa palielinātajai jaudai, gaisa sausināšanas procesā tiks izmantots rekuperācijas siltums, tā vietā, lai izmantotu elektrību, kā tas bija darīts iepriekš. Arēna arīdzan nodrošina gaisa kondicionēšanu kā siltumsūkņa avotu, tādējādi tiek nodrošināta teicama sinerģija, kad gaisa dzesēšana un sausinātājs darbojas vienkopus.


Papildus tam, EKA nodrošina arī risinājumus arēnas klimatam paredzot tekstila gaisa vadus kā ventilācijai tā arī sausināšanas funkcijai. Šie sistēmu risinājumi nodrošina sabalansētas klimata zonas un samazina temperatūras atšķirību starp pirmo un pēdējo skatītāju rindu, kas tipiski būtu 8K līdz mazāk kā 2K. Rezultāta tiek uzlabots komforts un tajā pašā laikā tiek samazināta lieka siltumslodze uz ledus virsmu.


Citu ledus haļļu tipiskās sistēmas, kuras EKA ir projektējusi šī projekta ietvaros ir ledus laukuma grīdas un apmales, kā arī ēkas vadības sistēma. Vadības sistēmai, tiek paredzēta tā saucamā scenāriju struktūra, kas veicina to, ka enerģijas sistēmas strādā vienoti, lai sasniegtu vairākus vēlamos darbības rezultātus kā piemēram treniņus, spēles vai ledus apstrādi.


Jāpiemin arī tas, ka visas jaunās dzesēšanas sistēmas ir balstītas uz dabiskajiem aukstumaģentiem!


Comentarios


Los comentarios se han desactivado.
bottom of page